Agassi (Yanak İnceltme)

Agassi, monopolar radyofrekans enerjisi kullanarak özel tasarlanmış bir başlık ile yanaktaki yağ dokusunu incelten bir teknolojidir. Yanak içindeki mukozadan yapılan uygulama ile dokunun ısınmasını, bu sırada yağ tabakasının ve kolajen üretimini uyararak cildin sıkılaşmasını sağlar.

İşlem yaklaşık 20 dakika sürer. Sağ ve sol yanağa ağız içinden uygulanır. Tek kullanımlık, kişiye özel başlıkları vardır. Tedavi genellikle iki hafta arayla 2-4 seans olarak planlanır. Lüzumu halinde ek seanslar yapılabilir.

Sonucu 2-3 hafta civarı gözlenmeye başlar. Alınacak sonuç bişektomi ameliyatı kadar belirgin olmamakla beraber yuvarlak hatlı yüzlerde incelme sağlar. Kilo alınmadığı takdirde sonuçlar kalıcıdır. İşlem için anesteziye ihtiyaç yoktur. İşlem sırasında yanak içinde sıcaklık hissedilmesi normaldir.

İşlem sonrası sosyal hayata hemen dönülebilir. Herhangi bir kızarıklık, ağrı veya morluk beklenmez. İşlem günü sigara, alkol ve sıcak içeceklerden uzak durulması önerilir. Yaz ve kış aylarında, kadın ve erkeklerde güvenle kullanılabilir.

Agassi Yanak İnceltme Uygulaması 44 derecelik bir radyo frekans ısısıyla, kişiye özel açılmış aparatlar ile yapılmaktadır. Yağ yastıkçıklarının olduğu alanlara kadar ilerleyebiliyor ya da nazolabial çizgileri açmak ve rahatlatmak için kullanılabiliyor.

Diş sıkması olanlarda, yanakları toplu olan kişilerde ya da daha v bir tabak görünümü isteyenler için bişektomi ameliyatına eşdeğer bir cihazdır.